מרכז תרפיסנטר פועל בהצלחה רבה מאז שנת 2006. באמצעות צוות נרחב של מטפלים אקדמאיים מקצועיים שנבחרו בקפידה לעבודה עם המגזר החרדי והדתי, מעניקים מרכזי תרפיסנטר אבחונים מכל הסוגים וכן תרפיות מגוונות לילד ולמשפחה, תוך התאמה מלאה לצרכים של כל אחד ואחד. מרכזי תרפיסנטר מאופיינים במקצועיות רבה והתאמה לחברה החרדית והדתית כשכל נידון הלכתי העולה בטיפולים מובא בפני גדולי הוראה. הטיפולים מיועדים לאוכלוסייה רגילה ונורמטיבית ונותנים מענה למגוון רחב של קשיים המשפיעים על חיי היום יום .

ניסיונו ארוך השנים של מרכז תרפיסנטר הפך את שירותיו לשם דבר בקרב מאות מטופלים ועשרות מוסדות חינוך.

הטיפול מתבצע באמצעים שונים:

  • מוזיקה
  • אומנות
  • בעלי חיים
  • פסיכודרמה
  • תנועה ומשחק

בתרפיסנטר, התרפיות מתבצעות ע"י מטפלים ומטפלות חרדים בהפרדה מלאה. ובאווירה נעימה ודיסקרטית.

 

טיפול דיאדי

טיפול דיאדי הוא שיטת טיפול פסיכולוגי בו הקשר בין ההורים והילד עומד במרכז. ומטרתו לשפר את התקשורת בין ההורים והילדים ולחזק את הקשר ביניהם בעיקר כאשר מתקיימות ברקע בעיות ביחסי הורה ילד. טיפול דיאדי מגלם בתוכו גישה טיפולית המזהה את צרכיו של התינוק והילד כמו גם את הכשלים של הוריו וסביבתו במתן מענה מדויק ונכון לצרכים אלו.

הטיפול הדיאדי נעשה באמצעות פעילות משותפת של אחד ההורים והילד בחדר הטיפול, אם באמצעות משחק משותף, ואם באמצעות יצירה, כתיבה והאזנה לסיפורים. באופן זה פסיכולוג /ית הילדים מהווה עד, מעין גורם צד ג', לאינטראקציה בין הילד וההורה ב"כאן ועכשיו". הפסיכולוג משקף ומפרש להורים ולילד את רגשותיהם, צרכיהם והאופן בו הם מבטאים זאת ברמת התקשורת המילולית והלא מילולית.

טיפול דיאדי עובד נכון באמצעות ליווי של הדרכת הורים, במסגרתה הפסיכולוג נפגש עם ההורה (האם, האב, או האפוטרופוס) לצורך הדרכה הורית, ליווי וייעוץ. הדרכת ההורים בטיפול דיאדי ממוקדת הן בתכנים שההורה מביא והן בתכנים העולים באינטרקציה במהלך המפגש הטיפולי הדיאדי.

 

ייעוץ, טיפול וליווי

המרכז פועל בשירות הילד והמשפחה ומציע ליווי וטיפול בתחומים שונים. במרכז עובדים מטפלים מקצועיים המתמחים בטיפול בילד ובמתבגר בתחומים: מוזיקה , אמנות ויצירה, התנועה, המשחק ו, פסיכודרמה וטיפול בבעלי חיים.

בנוסף, ניתן במרכז שירות ייעוץ חינוכי המסייע להורים למצוא את הכיוון הנכון לקידום ילדם במערכת החינוך. המרכז מציע גם ייעוץ פסיכולוגי להורים ולילד וטיפול זוגי ומשפחתי.

אנחנו מסייעים להורים ולילדים בהתמודדות עם קשיים שונים, ביניהם גמגום והרטבה, חוסר בטחון, התפרצויות זעם, חוסר יכולת להתמודד עם דחפים, עם צרכים, קשיי קשב וריכוז שנופלים על בעיות רגשיות ועוד.

כל המטפלים ואנשי המקצוע במרכז בעלי רקע אקדמי בתחום ונבחרים בקפידה על מנת לספק למשפחות המגיעות אלינו את השירות הטוב ביותר, להן ולילד.

הצוותים המקצועיים של תרפיסנטר עומדים לשירות המשפחות במרכזי טיפול בירושלים, בני ברק ואלעד, אך המרכז מציע גם ליווי במקומות נוספים .

 

קבוצות טיפוליות לתלמידים/ות בתוך מסגרות החינוך

מרכז תרפיסנטר מפעיל בהצלחה מזה כמה שנים את פרויקט הקבוצות הטיפוליות בתוככי מוסדות החינוך. במשך שנות פעילות הפרויקט חוללו קבוצות התרפיה מהפכה של ממש בקרב התלמידים המשתתפים והתייחסות המערכת אליהם.

הפרויקט כולל מפגשים שבועיים בקבוצה קטנה של בין 5 ל-7 תלמידות בהדרכת תרפיסט/ית מקצועי/ת ומנוסה. התרפיות מועברות במגוון תחומים בהתאמה מלאה למטרות משתתפי הקבוצה הנקבעות בשיתוף פעולה עם הצוות המקצועי והחינוכי ומאופיינות ביחס אישי ומסור.

קבוצות התרפיה המתקיימות בתוככי המוסדות החינוכיים, מספקות מענה לתלמידים המתקשים להתמודד רגשית, חברתית ולימודית, בתוך המסגרת.

כל מערכת חינוכית מתמודדת עם ילדים שהתנהגותם שונה מהמקובל ביחס לבני גילם, ולא תמיד יודעים להגדיר את הבעיה ולהתמודד עמה.

הקבוצה, בשילוב המורה, ההורה והילד, היא שילוב מנצח המספק כח חזק לשינוי . כל משתתף מתקדם ומתפתח , הקבוצה מקנה מיומנויות חברתיות, מספקת כוחות וכלים להתמודדות בחיי היומיום, מעצימה את היכולות והחוזקות ומעודדת הצלחות.

לקבוצות הטיפוליות של תרפיסנטר הפועלות בהצלחה מזה כמה שנים בתוככי מוסדות החינוך, הצלחה מוכחת של מניעת נשירה ממערכות החינוך בגלל  האבחון המקדם והמותאם  והטיפול המונע.

מטרות הקבוצה הנן מתן משוב של המשתתפים/ות זה לזה ב'כאן ועכשיו' הקבוצתי, התמודדות עם קונפליקטים רגשיים בתוך 'היכל המראות הקבוצתי' ושחזור של דפוסים רגשיים המקדמים ומחבלים ביחסים בין-אישיים.

צרו קשר

מרכז תרפיסנטר - מרכז מומחים לאבחון וטיפול רגשי מזמינה הורים וילדים שמתמודדים עם קשיים ומעוניינים פשוט להתחיל פרק חדש בחיים, ליצור איתנו קשר עוד היום. נשמח לסייע וללוות אתכם בתהליך אבחון מקצועי וליהנות מטיפול מסור ואוהב.